Witam wszystkich na stronie Scream Zone i zapraszam do wpisywania sie do Ksiegi :)

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
Nick:davidian Dodano:2003-05-24 20:43:42 Wpis:ale z ciebie pipa i glupia do tego
Nick:Mei Dodano:2003-05-24 20:01:31 Wpis:Notty, Scream Zone po prostu szanuję. I tyle.
Nick:johniack Dodano:2003-05-22 00:11:49 Wpis:dówno
Nick:maly Dodano:2003-05-21 21:38:58 Wpis:wszyśko w dupie ktoś słyszał nową plyteę deftones???
Nick:Notty Dodano:2003-05-20 16:27:16 Wpis:och Mei jaka dziksa z ciebie.scramzonom sie slinisz a na "sense" se miejsce na fafikowanie znalazlas.
Nick:a Dodano:2003-05-20 14:02:23 Wpis:pozdrowienia dla szczuplego jaroslawa!!!!!!!!!
Nick:Dori Dodano:2003-05-20 13:53:02 Wpis:wasza muza jest super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!
:]
Nick:joniack Dodano:2003-05-19 20:34:50 Wpis:dajcie mi ****a chile
Nick:gayovy Dodano:2003-05-19 12:14:15 Wpis:uuu
Nick:gucio Dodano:2003-05-19 11:26:42 Url:www.achespec.prv.pl Wpis:ej Joniack miales mi przslac plyte!!!! :|
Nick:pan stasio Dodano:2003-05-18 15:51:49 Url:całuj psa w nos Wpis:INTERWENCJA KRYZYSOWA - jako forma pomocy psychologicznej, polega na kontakcie terapeutycznym skoncentrowanym na problemie wywołującym kryzys, czasowo ograniczonym, w którym dochodzi do konfrontacji osoby z kryzysem i do jego rozwiązania. Redukcja symptomów i przywrócenie równowagi psychicznej zapobiega dalszej dezorganizacji.
Najbardziej klasyczny model interwencji kryzysowej polega na zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa i wsparcia emocjonalnego, na pomocy w konkretnych sprawach, na zredukowaniu lęku dzięki opiekuńczości w okresie, kiedy zaburzona jest jasność myślenia i utrudnione podejmowanie właściwych decyzji i działań. W interwencji istotna jest empatyczna odpowiedź na potrzeby w kryzysie. Interwencja musi mieć charakter praktyczny, nie jest to czas na wyszukane psychologiczne interpretacje, a jest to czas na działanie.
Co To Jest Kryzys i Kogo Może Dotyczyć
KRYZYS to "okres przełomowy, rozstrzygający, objawiający się zazwyczaj silnym pogorszeniem się sytuacji w danej dziedzinie, okres załamania " (dezintegracji) wywołany zdarzeniem losowym, najczęściej nagłym, tragicznym, nieprzewidywalnym, które powoduje dezorganizację psychiczną i życiową.
Zdarzenia kryzysowe to np. wypadek drogowy, utrata pracy, śmierć bliskiej osoby, pobicie, przemoc w rodzinie, czasami także trudności wychowawcze, kłopoty małżeńskie lub rodzinne itp. Bardzo często przyczyną kryzysu może być także długotrwały stres, z którym nie potrafimy sobie poradzić.
Najczęściej w takich sytuacjach ludzie uruchamiają własne zasoby i zdolności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i doprowadzają do jej opanowania. Gdy jest to możliwe, korzystają z pomocy bliskich, wsparcia rodziny. Niekiedy jednak zdarza się, że dezintegracja wywołana kryzysowym wydarzeniem jest tak głęboka lub możliwości własne tak dalece wyczerpane lub ograniczone, że konieczna jest pomoc zewnętrzna. Pomoc taka niezbędna jest szczególnie wówczas, gdy kryzys osiągnął ostrą fazę.
Wsparcia udziela się po to, by pomóc osobie (rodzinie) odzyskać własne zdolności i zasoby psychiczne do radzenia sobie w sytuacjach trudnych i umożliwić lepsze funkcjonowanie we własnym środowisku i społeczności. Im wcześniej pomoc taka może być udzielona, gdy okaże się konieczna, tym łatwiejszy powinien być powrót do równowagi psychicznej i funkcjonowania społecznego. Czasami, aby taki powrót mógł nastąpić konieczne jest podjecie i dokonanie daleko idących zmian w sytuacji życiowej osoby w kryzysie (np. usunięcie z mieszkania sprawcy przemocy, podjecie leczenia, podjęcie innej pracy). czym jest interwencja kryzysowa
Interwencja kryzysowa to zespół interdyscyplinarnych, profesjonalnych, celowych i skoordynowanych oddziaływań, wykorzystujących zasoby klienta kryzysowego, jego naturalnego otoczenia społecznego oraz instytucji pomagających, których celem jest ułatwienie odzyskania przezeń równowagi wewnętrznej i poczucia sprawczości oraz rozwiązania problemu /problemów/ stanowiących podłoże doświadczenia kryzysowego.
Odbiorcą tych działań mogą być zarówno jednostki jak i grupy oraz całe społeczności.
Interdyscyplinarność oddziaływań interwencyjnych wynika z charakteru doświadczenia kryzysowego, a szczególnie z tej jego cechy jaką jest skomplikowana symptomatologia. Oznacza ona przede wszystkim, że kryzys niejako rozlewa się na wszystkie sfery funkcjonowania wewnętrznego i zewnętrznego jednostki. Dlatego wymaga pomocy ze strony specjalistów różnych dziedzin. Najczęściej są to psycholodzy, pracownicy socjalni, prawnicy. Nierzadko wskazany jest również udział duszpasterzy, czasem pedagogów, lekarzy - w zależności od rodzaju dziedzin najbardziej dotkniętych kryzysem.
W. Badura - Madej /1996/ tak pisze:
"Interwencja kryzysowa, jako forma pomocy psychologicznej, polega na kontakcie terapeutycznym, skoncentrowanym na problemie wywołującym kryzys, czasowo ograniczonym, w którym dochodzi do konfrontacji osoby z kryzysem i do jego rozwiązania. Redukcja symptomów i przywrócenie równowagi psychicznej zapobiega dalszej dezorganizacji."
Autorka wskazuje na "podstawowe narzędzie" interwencji psychologicznej, które określa jako kontakt terapeutyczny. Wydaje się wskazane wyjaśnić tutaj, że określenie to odnosi się do pewnych podstawowych charakterystyk, które muszą cechować postawę interwenta wobec osoby, której stara się pomóc. Postawę, odniesienie, które zapewnia poczucie bezpieczeństwa i umożliwia podejmowanie ryzyka zmiany po stronie klienta. Nie dotyczy ono jednak konwencji działań terapeutycznych, czy psychoterapeutycznych, gdyż - jak dokładniej zostanie to wyjaśnione w dalszej części rozdziału - oba te sposoby pomagania /interwencja kryzysowa i psychoterapia/ różnią się istotnie zarówno w aspekcie celu jak i warunków uznawanych za niezbędne dla zapewnienia efektywności działań.

Formy Pracy
Każdorazowo rodzaj pomocy, jej zakres i formy dostosowywane są do indywidualnych potrzeb. Możliwa jest tylko jednorazowa konsultacja, lub też dłuższy kontakt; porada lub terapia; wsparcie lub psychoedukacja.
PROPONOWANE FORMY PRACY W OŚRODKU Z UWZGLĘDNIENIEM RÓZNYCH POZIOMÓW INTERWENCJI:
· Doradztwo i poradnictwo - konsultacje bezpośrednie lub telefoniczne
· Grupy wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych - udzielenie wsparcia i pomocy w podejmowaniu przez osobę objętą pomocą działań własnych
· Różne formy pomocy dostępne w ośrodku świadczone w formie ambulatoryjnej ("dochodzącej") - jak np. zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców, zajęcia socjoterapeutyczne, arteterapia dla dzieci i młodzieży, terapia rodzin, warsztaty antystresowe, konsultacje psychologiczne;
· Nawiązanie współpracy z właściwymi instytucjami w środowisku w celu udzielenia skutecznej i wielopłaszczyznowej pomocy zakładającej trwałą zmianę (sądy, opieka społeczna, szkoły, szpitale, policja, prokuratura itp.)
· Przyjęcie osoby potrzebującej pomocy - znajdującej się w sytuacji kryzysowej do Hotelu Ośrodka. Ośrodek przygotowany jest na zamieszkanie dwóch rodzin - 2 pokoje czteroosobowe - lub 8 osób pojedynczych (we wspólnych pokojach). Pierwszeństwo do miejsc hotelowych (noclegowych) (*pomieszczenia Ośrodka) w Ośrodku mają osoby z powiatu ząbkowickiego kierowane przez PCPR w Ząbkowicach Śl. W miarę wolnych miejsc Hotel Ośrodka dostępny jest także dla osób z poza naszego powiatu.
· Zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych osoby/rodziny
· Diagnoza problemu przez Zespół Specjalistów Interwencji Kryzysowej na wszystkich płaszczyznach (prawnej, psychologicznej i socjalnej) i ustalenie strategii działania
· Spisanie kontraktu z osobą, której pomoc ma dotyczyć, w którym poinformowana zostanie o planowanej strategii działania i zadeklaruje gotowość współpracy z pracownikami Ośrodka
· Terapia indywidualna i grupowa - terapia psychologiczna i wsparcie udzielane bezpośrednio w Ośrodku (*gabinet psychologiczny)
· Pomoc socjalna, prawna i medyczna
· Interwencja w środowisku własnym osoby
· Zakończenie działań - usamodzielnienie (powrót poszczególnych osób - rodzin do własnego środowiska)
zasadnicze elementy procesu interwencyjnego
Nie da się sformułować uniwersalnej recepty na pomaganie w kryzysie. Doświadczenie to, cec***ąc się niepowtarzalnością wynikającą z unikatowego "współdziałania" osoby i sytuacji, nie pozwala na przygotowanie przydatnej zawsze dokładnej procedury.
Niemniej jednak w prawie wszystkich kryzysach odnajdujemy wspólne rysy, powtarzające się zawsze elementy składowe. One zaś pozwalają na stworzenie pewnych ram, rodzaju modelu na tyle "przestronnego wewnętrznie", by mógł być wypełniony specyficznymi działaniami adekwatnymi do specyficznego /"tego właśnie"/ kryzysu.
Praktyka interwencyjna wskazuje, że elementami tej "ramy" powinny być następujące części składowe: zapewnienie bezpieczeństwa klienta, dostarczenie wsparcia, ocena stanu klienta i rozmiaru kryzysu, określenie kryzysowego problemu, przegląd i analiza możliwości rozwiązania problemu, sformułowanie planów rozwiązywania kryzysu oraz uzyskanie zobowiązania klienta do realizacji tegoż.
· zapewnienie bezpieczeństwa - rozumianego jako bezpieczeństwo psychologiczne i fizyczne. Dlatego niezbędna jest szybka ocena poziomu zagrożenia by interwent mógł podjąć kroki zabezpieczające klienta przed doznaniem krzywdy. Poczuciu bezpieczeństwa służy zarówno umieszczenie go w hostelu, zadbanie o jego bezpośrednie potrzeby, jak i komunikat słowny, że w miejscu w którym się znalazł nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo. Poczucie bezpieczeństwa buduje w kliencie również przyzwolenie na to by wyrażał swoje emocje, mógł mówić o swoim problemie tak, jak go widzi, nie spotykał się z lekceważeniem, bagatelizowaniem, moralizowaniem, szybkimi radami.
· dostarczenie wsparcia - dokonuje się przez spójny komunikat ze strony interwenta, że klient jest kimś na kim mu zależy. Dla udzielenia wsparcia niezbędne jest wypracowanie w sobie postawy akceptacji, szacunku, empatii - niezależnej od wzajemności lub jej braku po stronie klienta. Okazywanie zainteresowania, komunikowanie troski.
Dla wielu klientów interwencji takie doświadczenie stanowi rodzaj "doświadczenia korektywnego" - często bowiem interwent jest jedyną osobą, która traktuje osobę przeżywającą kryzys w ten sposób. Ważnym elementem wsparcia jest stwarzanie klientowi okazji do podejmowania niewielkich choćby decyzji /"kawa lub herbata"/, które mogą wspomóc odzyskiwanie poczucia szacunku do siebie, kontroli nad swoim życiem.
· ocena stanu klienta i rozmiaru kryzysu - problem ten został już wyżej omówiony
· określenie problemu kryzysowego - ważne by interwent na wstępie podjął trud zrozumienia problemu, jaki klient przeżywa z jego punktu widzenia. Zobaczenie problemu klienta jego oczami jest warunkiem skuteczności wszelkich dalszych procedur interwencyjnych. Często wymaga to trudu stracenia własnych wyjaśnień, "uczonych" interpretacji, zawieszenia braku zaufania. Taka postawa daje klientowi odczuć, że pomagająca mu osoba rzeczywiście go rozumie i - w konsekwencji - będzie w stanie jej pomóc.
· przegląd i analiza możliwości poradzenia sobie z kryzysem - bardzo istotny krok, ponieważ wielu klientów sądzi, że nie istnieją żadne dobre wyjścia z ich sytuacji. Ważne jest dokonanie tej pracy we współpracy z klientem. Proponowanie rozważenia tylko tych pomysłów, które mogą być realistyczne w sytuacji, w jakiej jest klient. Myślenie o możliwościach poradzenia sobie powinno uwzględniać zasoby wewnętrzne klienta /wiedzę, umiejętności, sprawność umysłową, sprawdzone kiedyś sposoby radzenia sobie/ oraz zasoby zewnętrzne - wszelkie rodzaje wsparcia środowiskowego, instytucjonalnego i pozainstytucjonalnego dostępnego w sytuacji klienta. Identyfikacja zasobów jest użyteczna do wyboru najlepszych możliwości.
· sformułowanie planów - po dobrym rozważeniu najbardziej realistycznych wariantów klient ma szansę budować plan wychodzenia z kryzysu mając głębokie poczucie jego własności. Plan powinien określać co powinno być zrobione, jaki jest udział klienta, co pozostaje w gestii interwenta. Ważne jest by zaplanować pierwsze kroki tak, by mogły posłużyć jako motywatory dla całego dalszego wysiłku. Pierwsze działania skonstruowane z pamięcią o zasadzie optymalnej różnicy mogą być nieocenione w przełamaniu poczucia bezsilności, odzyskiwaniu poczucia autonomii i kontroli nad biegiem własnego życia.
Raz jeszcze należy podkreślić potrzebę poczucia własności klienta wobec planu wychodzenia z kryzysu. Nawet jeśli pomagacz ma lepsze pomysły powinien przyjąć wersję klienta. W przeciwnym razie pomysły pozostaną pomysłami.
· uzyskanie zobowiązania - rodzaj kontraktu zawieranego pomiędzy stronami. Gdy klient ma poczucie własności wobec poczynionych planów to zawarcie dobrego kontraktu stanowi logiczny, łatwy następny krok. Ważne jest by interwent w uzgodnionym z klientem czasie i trybie monitorował działania nad rozwiązywaniem problemu.
Przedstawiony tu schemat stanowi coś, co można określić, jaką podstawową procedurę interwencyjną, mającą na celu przewrócenie stabilności klienta i określenie drogi rzeczywistego rozwiązania trudnych sytuacji mających związek z kryzysem. Po wykonaniu tej pracy zazwyczaj klient podejmuje działania stosowne do charakteru problemu. Mogą to być praca psychoterapeutyczna, udział w projekcie socjalnym, kroki prawne itp.
1. Badura - Madej W. /red./, Wybrane zagadnienia interwencji kryzysowej, 1996.
1. Placówki wsparcia dziennego
· Wspierają rodzinę w sprawowaniu jej podstawowych funkcji
· Zapewniają pomoc rodzinie i dzieciom sprawiającym problemy wychowawcze, zagrożonym demoralizacją, przestępczością lub uzależnieniami
· Współpracują ze szkołą, ośrodkiem pomocy społecznej i innymi instytucjami w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
Nick:Daywalker Dodano:2003-05-15 14:19:12 Url:wiele, za malo miejsca tu :D Wpis:Hmmm.. spoko przybylem, zobaczylem i MP3 zassalem. WYpasiona muza w co niektorych kawalkach mozna wpasc w trans... JESTESCIE WYPAS I WOGOLE ROXUJECIE :] Zima stronki we flashu lepiej ci wychodza :P Co ja mialem jeszcze... Sluchaja was juz w wawie i wrocku :] (qmple sa zachwyceni :D)
Postroffka The Nightmare, rised in the hood -Daywalker.
AVE!
Nick:ZIMA Dodano:2003-05-14 21:38:17 Wpis:***any licznik, znacie ludzie jakies normalne, działające i przede wszytskim darmowe liczniki? Rzućcie coś bo szału można dostać.
Thx;.
Nick:mały Dodano:2003-05-12 15:03:57 Wpis: gayowy nie wqrwiaj szefa bo cię wy***ię z interneta.
a co u ciebie pysiaczku? (suko)he he hłe yhy hyh.

hata hata.................................................................................................
Nick:gayovy Dodano:2003-05-12 14:22:05 Wpis:co tam? deftones to szmira hehe:P
Nick:goocio Dodano:2003-05-12 11:24:21 Url:www.achespec.prv.pl Wpis:YO! co z plyta???
Nick:mały Dodano:2003-05-08 22:38:50 Wpis:gayowy walcu all i want to say is deftones!!!
Nick:010010 01001 001001 Dodano:2003-05-08 19:11:58 Wpis:0100101 1001 101 10 10 101001 101 1001 101 1001 101101 1001 101 1001 01 0 101 101 101 01 01 1001 01 01 01 01 1 0101010 1 0101 01 01 01001010101 01 01 010101 01 0101010 01 010101011001100110101101101 0110 1 0110 101 101 101 01 01 101 10 0110110 101 110 1 01 101011101 01 0101 1 01101 01 101 01 1010110 101 101 01 101 0101 101 01101 01 1011 01 101 101110 1 1 01 1101 1 01 101 101 101 101101 101 101 1 010101101 01 01 0101 01 01 01 1 010110 101 0101011 01 101 11101 101 01 101 101 101 0 101 1010 10 1 01 01 101 101011 01 01 101001 0101 10101 101010 10 101 10101 0 101 101 10 101011110101 10101010 01110 12010101 1 101 011010111001 0101 00010 1001 10 1011 01 01 001 1010110 0101 011 1101 011101 010 01110 101 001 101 0 01 1010110110010010001 01 001 01 01 01 01 01 0101010 01 1101 0101 101101 101 101 10101 01 01 10 11 10101 101011011 0010100 01110 10010110010000 1010101010110 101101 111101 101 01 001 1101 101 101 1001 101 1101 010 10 10101 0101 1 01101 0102 010`0`0`010101 10010 110100 1 10101 0101 0 10101010101 0101010 101010pomyślicie? 0110111010 10101 01 101 101 01 101 1001 1011010101 01 11101 1011011 10110111 1010 1010101 1001 10 0101 10101110 1101101 010 101 10100101 01 101 1101 10101 10 101 0101 01011101 10101 101 101 101010101 0101 0101 10101 101 1010101110 1010101 01 0101 0101 10101 1010 1 1101 10 101 10 101 10 10 1 01 10 10 101 01 1 0101 11 10110 10 1 101 111 01010 1010 100 101 01 01 0101001 1010 10 01 0101 101 101 101101 1010100 10101 100 10 10 1 101 101 01 101 101101 101 101 101 01 101 100101 101 101 1010101 1010 110101 0101 01 0110101 101 1010101 0101 01011010101101 10101010101 10101010101 101 101010101010101 101 10101 1001 1010100 101 01 10 101
Nick:sokol Dodano:2003-05-06 18:16:21 Url:www.achespec.prv.pl Wpis:dzieki za odwiedziny na stronce tez wrzuce was do linkow POZDROWIONKA Z ORNETY!!!
Nick:kuba wojewódzki Dodano:2003-05-05 22:06:24 Wpis:nowy materiaB caBkiem qporzo ale mogli[cie dac w lepszej jakosci
Nick:dorsiolek Dodano:2003-05-03 20:43:01 Wpis:mam tu napisac co mi chodzi po głowie ale mi chyba nic nie chodzi i nie wiem co napisac to moze juz skoncze pozdrawiam papapa
Nick:karolina Dodano:2003-05-01 19:35:43 Wpis:Qrcze... ta stara stronka była lepsza, nie znacie się:) Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że łączycie subkultury... To trochę dziwne... Ale mimo wszystko nie jest najgorzej:) Pozdrowionka.
Nick:Seba Dodano:2003-05-01 17:51:07 Url:@ Wpis:Podziękowania za ostatnią impreze,do wtorku.Kręć dredy
Nick:010010 101001 01 0010 Dodano:2003-05-01 15:33:50 Wpis:01001 1001 101 01 101001011101 10101001 101 10 1010101 101 001101 0101 101 1001 10111 0101 101 10 101 101 1001 101 101 1001 101 11 01 1101 10 101 01 101 01 1001 101 101 1010101 101 1011101 1001 10101 101 1001 101 01 01 101 1001 101 1001 101101 10 0 010 010101 10101 0 10101 010 0101 01 01010010 01 01 01 0010 01 1 01 01 01 101 01 0101 0101 0101 010101 0 10101 01001 0101 0101 01 101 101 0100 10101 01 0101 01 0101 0101 01010101 111010101001 101001 1011101 101111101 101 10 101 1010 101010 01 0101 0101 0101 010101 01001 0101 0101 0101 0101 0101 0101 101 0 101 10 101 10101 01010101 01 101 101 10 1 101 11 1 1 1 1 1-1 1-1-01 01 01 001 01 0 10101 0101 1 01 1 01 0101 0101 0101 01011 1 1 1 10 101 10101 1001 101 1001001001 0 01 101 101010010101010100100101001010 101 101 0101 01 01010 101 01 0101 0101 010101 0101 0101 0101 0101 001 10101 111 10101 10101 0101 0 101010 10 101 0
0101001widze was 010010101001010101 101 1001 101 101 101 101 101 10101 01 010101101 0101010 10101010101 0101010 0101 0101 001 0101 101011 0101 101 01 0101 10101 1010 0101 01 01 0 1010 1 10101 0010101010101 101011101 1 01011 010 1010111 0 1 010110101001 01 0 1 00 10 1 1 0101001 10101 0101 1 010101 0101 101 01 0 101 01 1010101 10101010 1 01 01 01 101 101 01 10 101 010101 0101 0101 01010101 0101 10 101 10101 0 1010 1 0 10101 0101 01 01 0101 0101 1 01 001 001 01010101 0 0101 10101 001 01001 0 1 101 01 0 1 0 10 10 10 10101 101101 0101 0101 0101 01001 010100 110101 01010101 0101 0101 0101 01001 010101 010101 010101 1010100101 10101 0101 010101 0101 01010101 0101 0 01 10101 0101 0101 010101 01 101101 0101 0101 010101 010 101
a do tego nieładnie
101 0 1 0010 10 101 0 10 101 010 101 1001101 01 10 10101010
Nick:liscu Dodano:2003-04-29 20:02:52 Wpis:ale macie wiesniacka stronke buehehe...jedyne co mi sie podoba to to jak z niej wychodze !!!!! a tak w ogole to lubie ICH TROJE a tu nie nic o nich, wiec spadam!!! a maly to palacy rodrigo pazero hiehehe
Nick:mały Dodano:2003-04-28 13:01:38 Wpis:ha ha 20tego maja nowa płyta deftones zajżyjcie na www.deftonesworld.com i na www.deftones.com
panie stasiu pan tyle nie pij bo panu dupa odpadnie.
gajowy przyjedż kiedyś to sobie zrobimy próbę z nausea ,sami
dalej dalej nogi gadgeta!!!!!1
Nick:johniack Dodano:2003-04-25 00:13:56 Wpis:GAJOWY A TYŚ ZA CHLEBEM POJECHAŁ I MILJONY BIJESZ HE HE EH

I TAK TRZYMAĆ
Nick:nabuchomozon Dodano:2003-04-23 20:18:45 Wpis:****A JONIAK ODDAJ TA ***ANA BLUZE DLA PACZKA (vampira) TO WTEDY PRZESTANIE RYC BANIE NA TEJ ***ANEJ KSIEDZE GOSCI MOZE WKONCU ZAMKNIE SWOJ ***ANY RYJ
Nick:dorsiolek Dodano:2003-04-22 12:28:52 Wpis:Ej Zofia to nie to nie jest pokoj zwierzen jak masz cos do mnie to na gadu a nie przed chłopakami mnie kompromitujesz :) pozdrawiam papa
Nick:kurwac mac Dodano:2003-04-20 19:00:16 Wpis:za ty jestes z***em
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »