witamy w naszej księdze gości

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Nick:ya Dodano:2007-08-16 14:37:00 Wpis:wakacje sa do dupy tak jak i szkola jest do dupy,ale to szczegol...
nie wiem wogole po co te mundurki.
Przeciez albo caly,albo nic.
A nie jakies durnowate kamizeleczki,czy koszule...
A jesli idzie o jazz to dobry pomysl z tym...
Choc ja szczerze wole rocka.
Szkoda,ze prawie nikt juz nie pamieta o takich zespolach jak:Led Zeppelin,Black Sabbath,i inne...
Przeciez to legenda rocka.
A tak wogole to sie stesknilam troche za smiechawa klasowa
Pzdr dla 2g.
Nick:Mao Zedong Dodano:2007-08-14 20:34:16 Wpis:Jak informuje "Zycie Warszawy" we wrześniu zabraknie mundurków nawet dla 40% uczniów. Producentom odzieży brakuje pracowników, a zamówienia ze szkół przyszły zbyt późno. Do końca wakacji producenci odzieży szkolnej powinni uszyć mundurki dla ponad czterech mln uczniów. Jednak wszyscy zgodnie przyznają, że jest to niemożliwe.
Dlatego Wy nie zaprzątajcie sobie tym głowy przecież jeszcze trwają wakacje.
Nick:fffffffff ;P Dodano:2007-08-14 17:57:27 Wpis:Ludzie, wszyscy nudzicie (przepraszam za uogólnienie). Za to popieram pytanie o mundurki... Co z nimi? Jak wyglądają? Uprzedzając wpis typu "można było sie tym zainteresować kiedy były zebrania!"
-nie mogło mnie być na spotkaniu organizacyjnym]
Nick:xxx Dodano:2007-08-13 12:33:01 Wpis:Ja mam pytanko dotyczące mundurków... Jak one maja wyglądać(chodzi mi o te dla gimnazjum)? i czy będzie coś w rodzaju przymiarki?
Nick:funky Dodano:2007-08-11 20:29:07 Wpis:hehe no jasne. tylko istnieją w szkole dwa wyraźne obozy - ciemna i jasna strona muzyki xD. Szkoda, że po "ciemnej" stronie jest tylko kilku nauczycieli... Ale fakt - dixieland jest i funkcjonuje (coś o tym wiem xD )
jakieś comba się znajdą....
Nick:student Dodano:2007-08-11 14:30:29 Wpis:"sukcesy" ladnie napisane teraz trzeba tylko dopisac ze ostani taki sukces mial miejsce 15 lat temu a poza tym stwierdzam ze najsmieszniejszy czlowiek troszeczke juz przynudza.pzdr
Nick:Najśmieszniejszy Człowiek Dodano:2007-08-10 23:17:31 Wpis:Im mniejsze miasto tym wieści szybciej się rozchodzą, to tak w kwestii Brzozowa:) A jeżeli chodzi o Mikołajki to może tak mała! ilość warsztatów była skutkiem niskiej frekwencji i niewielkiego zainteresowania, gdyż przy każdym takim festiwalu warsztaty to dodatkowa kasa i prestiż dla organizatorów.
Jeśli komuś bardzo zależy, to powinien jednak uczestniczyć w tego typu imprezach i korzystać z okazji, póki jeszcze ktoś ma chęci coś takiego organizować.
No chyba, że ktoś chce i pozostanie do końca życia samoukiem...

a propos
przy sekcji Instrumentów Dętych i Perkusji od wielu lat działa osiągający sukcesy występujący obok wybitnych profesjonalistów polskich i zagranicznych zespół „Dixieland”. Z informacji zasięgniętej ze szkolnej strony wynika, że muzyka jazzowa była i jest obecna w Waszej szkole.
SPRAWDŹCIE TO!!:):)
Nick:D7+9 Dodano:2007-08-10 18:30:48 Wpis:ciekawe... fajnie się pisze o imprezach na których się nie było mikołajki nie są żadnymi warsztatami, można wtedy jedynie posłuchać niezłej muzyki. czyli tyle samo z tego wynika co z obejrzenia (i posłuchania) dobrego koncertu. nawet jeśli byłyby lekcje to i tak kilka na rok to za mało żeby się nauczyć czegokolwiek, chyba że tego ile się nie umie. (albo ma się syndrom geniusza jak "najśmieszniejszy człowiek") ale głowy do góry. w historii jazzu można spotkać wielu wybitnych samouków P.S.w ostatnich latach w przemyślu odbyły się tylko jedne warsztaty o których mało kto wiedział. wielkość miasta nie ma tu nic do rzeczy, np w brzozowie takowe "imprezy" odbywają się regularnie. pozdr. dla grających "ciemną stronę muzyki" (i autora cytatu)
Nick:Najśmieszniejszy Człowiek Dodano:2007-08-09 21:49:08 Wpis:i tu od razu skojarzenie - pytanie w szkole :
Pani po przeczytaniu wiersza:
- I co Poeta miał na myśli?
Jasiu:
- Nie wiem może kotlet schabowy... :]:D
Nick:*** Dodano:2007-08-08 23:13:33 Wpis:co poeta miał na myśli... pytanie z gatunku retorycznych i starych jak swiat...

uważam więc , że to raczej autor powinien się bardziej postarać aby odczytano prawdziwy sens jego słów, niz czytający
Nick:funky Dodano:2007-08-08 13:15:46 Wpis:Do Najśmieszniejszy -
Oczywiście, że czytam ze zrozumieniem. Jeśli nie wyczułeś ironii w moim poprzednim komentarzu - odsyłam do podstawówki
Nick:Najśmieszniejszy Człowiek Dodano:2007-08-07 10:08:17 Wpis:Do funky
Jeśli byś uważnie czytała poprzednie posty,to byś zrozumiała,że wszystko zależy od inicjatyw nauczycieli ( i nie chodzi tu o krucjaty:),bo szkoła nie ma nic przeciwko jazzowi. Myślę, że ze swoim intelektem i lotnością umysłu marnujesz się w tej szkole, powinnaś raczej spróbować swych sił nie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych a w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.:P ;P

P.S. A na warsztaty nie musisz wyjeżdżać aż do Krakowa, bo w Przemyślu odbywają się corocznie Mikołajki Jazzowe, gdzie organizatorzy stwarzają młodym adeptom sztuki jazzowej dobrą okazję do podniesienia poziomu swych umiejętności poprzez nauki pobierane od zawodowców.
Nick:funky Dodano:2007-08-07 00:49:30 Wpis:To się przekonaj. Chociażby podstaw powinni nas nauczyć. A nie tylko gadać, że jazz to chałtura. ŻAL. Może niedługo nauczyciele zorganizują krucjatę i będą palić na stosie jazzmanów z ZPSM?
Nick:*** Dodano:2007-08-01 22:47:37 Wpis:nie jestem przekonana, czy porównywanie ośrodków typu Warszawa czy Poznań do naszych przemyskich warunków ma jakikolwiek sens... szkoła przemyska jest i pozostanie szkołą klasyczną. nawet nie mozemy otworzyc istniejącego niegdys wydziału rytmicznego czy zerówki, a co dopiero liceum jazzowe.. to sfera marzeń. jeżeli coś takiego rzeczywiście istnieje - to z pewnością na podstawie programu autorskiego lub innowacji, a nie kierunku czy specjalizacji. co nie zmienia faktu , że sam pomysl ciekawy jest bardzo.

zajęcia z jazzu - aby mogły być wprowadzone formalnie w jakiejkolwiek formie - muszą byc prowadzone przez odpowiednio wykształconą osobę. samo zamiłowanie czy umiejetności, choćby najlepsze - nie wystarczą. musi byc odpowiedni papier i koniec.

ale z drugiej strony - nikt nikomu nie broni realizacji muzyki jazzowej na zespołach kameralnych. to juz zalezy od nauczyciela, nie od szkoły. a dlaczego nikomu sie nie chce stworzyć porządnego zespołu gracjącego taką muzykę - to juz ja tego nie wiem. można to zrobić, nawet poza godzinami - ale trzeba chcieć.
Nick:Nikt ważny Dodano:2007-08-01 19:38:04 Wpis:Czytając Wasze posty ogarnia mnie śmiech. Ktoś, kto nie czuje się spełniony w tej szkole wymyśla takie bzdury... ja uważam inaczej i z pewnością znajdzie się parę takich osób, które mnie poprą. A jeżeli chcecie się rozwijać w innych kierunkach to w każdym budynku znajduje się skrzynka: "Wnioski i skargi do dyrekcji szkoły od nauczycieli, rodziców i uczniów". Wystarczy tylko napisać. Napewno dyrekcja przeczyta i rozpatrzy Wasz wniosek. Od tego jest szkoła, żeby rozwijała talenty uczniów, a nie je blokowała. A, i jeszcze jedno, proszę Was... przestańcie pisać te głupie posty na dośc błachy powód i zacznijcie w końcu działać, a nie tylko narzekacie i narzekacie...
Nick:Najśmieszniejszy Człowiek Dodano:2007-08-01 16:12:07 Wpis:„ mimo ograniczeń przepisowych, systemowych i tak dalej. ja zawsze będę zwolennikiem poszerzania horyzontów - ale poszerzania realnego. póki co - mamy tylko spis bardzo pobożnych życzeń.”:D „wydaje mi się, że niepotrzebnie toczycie dyskusję o wyższości jednego nad drugim. to bez sensu”:) „stanowczo się sprzeciwiam twierdzeniom, jakoby jazz był gorszym rodzajem muzyki, chałturą i tak dalej. Jest to inna muzyka - ale jednak wciąż sztuka przecież”:D „od strony formalnej nie jest możliwe wprowadzenie jakichkolwiek zajęć poza siatką godzin - więc także i z jazzu. Oczywiście, ratunkiem są programy autorskie”:) „zgadzam się, że dobrze byłoby coś zrobić, wykazać jakaś inicjatywę”:D Jeśli kochacie jazz to nie bójcie się realizować swoich marzeń, a szkoła na pewno udostępni Wam pomieszczenia i przytoczę jeszcze jeden cytat, przecież „Istnieje pan S. Kłos, który opiera się szkolnym stereotypom np. jazzu”, który na pewno Wam pomoże:*
Nick:student Dodano:2007-08-01 14:31:54 Wpis:nie wiem o co chodzi z tym czytaniem tekstu ze zrozumieniem ale musze powiedziec cos jeszcze apropo nauczania jazzu w szkole muzycznej ogolnoksztalcacej a mianowicie jak to sie dzieje ze w szkole muzycznej w poznaniu mozna sobie wybrac jazz jako kierunek w ktorym chce sie ksztalcic jak to jest ze we wroclawiu jest liceum jazzowe jak to jest ze w warszawie jest rowniez liceum jazzowe jak to jest ze w innych szkolach nawet z podkarpacia sa zespoly jazzowe sa big bandy?i nie jest prawda ze szkola muzyczna jest szkola klasyczna no chyba ze w przemyslu wlasnie tak jest i nie oklamujmy sie to ze ona taka jest wynika z tego ze nikomu sie nie chce tego zmienic bo lepiej jest sie zachwycac osiagnieciami uczniow z konkursow przyrodniczych
Nick:Najśmieszniejszy Człowiek Dodano:2007-08-01 12:43:54 Wpis:Drogi Administratorze, Ty jesteś jak najbardziej kompetentną osobą aby poinformować ludzi odpowiedzialnych za promocję szkoły, o tym że należy na bieżąco uaktualniać stronę, która jest wizytówką Waszej szkoły.
POZDRAWIAM
Nick:admin Dodano:2007-07-31 22:21:51 Wpis:do Najśmieszniejszy Człowiek : Otóż administrator nie napisze za "kogoś" informacji o sekcji - od tego jest ktos inny, a ja nie bede sie oto upominała.

Pozdrawiam
Nick:funky (powtarzam) Dodano:2007-07-31 20:58:09 Wpis:Dokładnie... Aby uczyć się jazzu, na warsztaty muszę wyjeżdżać z Przemyśla. Tutaj nie ma takich możliwości...
Jeśli chcemy grać jazz, musimy liczyć tylko na siebie. Ja zrozumiałam już dawno, że ZPSM napewno mi w tym nie pomoże. Dlatego wyjechalam na warsztaty do Krakowa, nabyłam egzemplarz Aebersolda, podkłady w mp3, uzyskałam dużo cennych znajomości.

Ale nie bądźmy jednak TACY okropni
Istnieje pan S.Kłos, który opiera się szkolnym stereotypom nt. jazzu, i kultywuje go wśród nas, młodych muzyków. Może MDK Jazz Band nie jest najwyższych lotów, ale JEST, i już za to należą się brawa.
Nick:Najśmieszniejszy Człowiek Dodano:2007-07-31 15:22:08 Wpis:...i dorzucę jeszcze mały kamyczek do Waszego ogródka. Wierzę, że po wakacjach administrator uzupełni Waszą szkolną stronę m.in. w działach: Stypendyści, Sekcje. Ktoś zainteresowany działalnością szkoły może zauważyć, że jest ona ograniczona tyko do dwóch sekcji: śpiewu solowego oraz instrumentów dętych i perkusji
Nick:wyjazd do Turcji Dodano:2007-07-30 19:10:25 Wpis:Poszukiwani: skrzypek/skrzypaczka, klarnecista/klarnecistka, akordeonista/akordeonista, na 10 dniowy wyjazd do Turcji od 13 września z Zespołem Pieśni i Tańca Trójczyce. Cały wyjazd jest darmowy. Zainteresowanych proszę o kontakt z administratorem strony (malawska@gmail.com)
Nick:funky Dodano:2007-07-30 18:10:11 Wpis:Dokładnie... Aby uczyć się jazzu, na warsztaty muszę wyjeżdżać z Przemyśla. Tutaj nie ma takich możliwości...
Jeśli chcemy grać jazz, musimy liczyć tylko na siebie. Ja zrozumiałam już dawno, że ZPSM napewno mi w tym nie pomoże. Dlatego wyjechalam na warsztaty do Krakowa, nabyłam egzemplarz Aebersolda, podkłady w mp3, uzyskałam dużo cennych znajomości.

Ale nie bądźmy jednak TACY okropni
Istnieje pan S.Kłos, który opiera się szkolnym stereotypom nt. jazzu, i kultywuje go wśród nas, młodych muzyków. Może MDK Jazz Band nie jest najwyższych lotów, ale JEST, i już za to należą się brawa.
Nick:sztandar Dodano:2007-07-30 16:35:19 Wpis:no coz potwierdza sie to co juz wczesniej pisalem w tej szkole nie ma szans na jakakolwiek zmiane czy wsparcie dla mlodych muzykow ktorzy decyduja sie na rozwiniecie swoich skrzydel w innej dziedzinie muz.Bez sensu jest dyskusja o tym ktory z gatunkow jest wazniejszy czy lepszy,bez watpienia dobrze wykonany utwor klasyczny jest sztuka ktora trzeba opanowac jak i zagranie standardu jazzowego jest takze trudne,jednak nie ma mowy o odtwarzaniu jazzu,chociazby ze wzgledu na improwizacje,prawdziwa improwizacja tworzona w czasie terazniejszym jest niepowtarzalna i nie da jej sie w calosci odtworzyc jeszcze raz.Odtworzony w jazzie moze byc jedynie temat glowny jednak nie zawsze jest taki sam.Niestety przepisy w tym kraju sa jakie sa i my nie mozemy nic z tym zrobic...Szkola w tym miescie jest klasyczna nie ma co do tego watpliwosci,nie mam nic przeciwko temu warto zaczerpnac wiedzy z kilku gatunkow,przeciez dobrze wiemy ze jazz narodzil sie z klasyki.Muzycy jazzowu wiedza takze dobrze ze technika gry klasycznego muz jest dobra i warto cwiczyc etiudy gamy czy cwiczenia klasyczne po to zeby nasz warsztat byl doskonalszy takze w jazzie.Klasyka wniosla w muz bardzo duzo dobrego,uczmy sie tego!ale dlaczego dyskryminujemy jazz w tej szkole,przez jazz takze mozemy sie duzo nauczyc w efekcie polaczyc wiedze z obu gatunkow,aby udoskonalic swoja gre.Ta szkola chyba tego nie widzi,a szkoda.Osoby ktore probuja nauczyc sie grac jazz sa wrecz wysmiewane przez niektórych nauczycieli w tej szkole...dlaczego??Skoro szkola jako instytucja pomijajac przeszkody prawne nie pomaga nam w tym dlaczego nam przeszkadza??dlaczego jestesmy wysmiewani nazywani chałturnikami czy pogardliwym tonem jazzmenami??Nie rozumie tego....statystycznie jazzu na 100 polakow slucha jedynie 11 osob,dane z muz klasycznej sa bardzo zblizone,czy nie lepiej by bylo gadybysmy sie wspierali??Zgodni jestesmy ze te dwa gatunki to sztuka,czego nie mozna powiedziec o hip hopie czy techno,gdzie wystarcza dwa slowa na refren i kobieta w bikini na teledysku...Na koniec pare nazwisk osob ktorzy polaczyli wiedze z jazzu i muz klasyczej: Leszek Możdżer-ukonczyl studia klasycze ale takze gra jazz.W jego grze daje znac o sobie styl klasyczny ale akordy ktore tworzy budza podziw takze u szanowanych sylwetkach jazzu.Randy Brecker-takze ukonczyl studia klasyczne,jednak slawe zdobyl w jazzie.Moim zdaniem polaczenie tych dwoch gatunkow moze wprowadzic w nasza gre duzo dobrego,z tym ze wiedze o jazzie musimy zdobywac sami co nie jest latwe dodatkowo niektorzy ludzie w tej szkole nam to niestety utrudniaja...
Nick:Pan Tratatata Dodano:2007-07-30 14:54:07 Wpis:Zakończcie już tę żenującą dyskusję na temat umuzykalniania w szkole, ona i tak nie rozwiąże problemu z jakimi się borykacie, a zajmijcie się raczej edukacją ogólnokształcącą np: czytaniem tekstu ze zrozumieniem.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »