Wiadomości:
Wbrew obiegowym opiniom
utworzono: 22-08-2007
Autor: Dziennik Internautów - mm
Raport Pew Internet i American Life Project pokazuje, że opinie o służbowych kontach zasypywanych e-mailami to tylko mit, nie znajdujący potwierdzenia w faktach.

Wszyscy słyszymy historie o ludziach, którzy każdego dnia odbierają w pracy dziesiątki maili. Panuje powszechne przekonanie, że taka sytuacja ma miejsce we wszystkich firmach, w których pracownicy korzystają z Internetu. Jak się okazuje, nic bardziej błędnego.

Badania przeprowadzone przez Raport Pew Internet i American Life Project wykazały, że 60% Amerykanów korzystających z poczty elektronicznej w pracy otrzymuje dziennie średnio do 10 wiadomości. Zaledwie 6% badanych otrzymuje każdego dnia ponad 50 maili. Jednak nawet w tej grupie zaledwie 11% osób stwierdziło, że czuje się przytłoczonych ilością wiadomości. Pozostali uznali, że wykorzystując możliwości jakie daje oprogramowanie, można swobodnie zarządzać nawet tak intensywną korespondencją. Aż 3 na 4 ankietownych twierdziło, że poświęca poczcie elektronicznej nie więcej niż godzinę dziennie. Co czwarty badany stwierdził, że e-maile pochłaniają mu mniej niż 15 minut. I tylko połowa ankietowanych przyznała, że liczba otrzymywanej Internetem korespondencji w ciągu ostatniego roku wzrosła.

Oczywiście, ilość czasu pochłanianego przez obsługę poczty elektronicznej w znacznym stopniu zależy od stanowiska. Najwięcej czasu tracą menadżerowie dużych korporacji, którzy otrzymują kopie większości ważnych informacji rozsyłanych w firmie. Znajdują się wśród nich osoby, które na czytanie i wysyłanie maili tracą przeszło 4 godziny z dnia pracy. W tej grupie popularne jest też sprawdzanie korespondencji z domu lub podczas wakacji. Jednak ci sami menadżerowie przyznają, że e-maile pomagają im w komunikacji ze współpracownikami.

Badanie pokazało również, że korzystanie ze służbowego maila do celów prywatnych to domena osób poniżej 30 roku życia. Ta sama grupa najchętniej rozsyła też plotki, dowcipy i róznego typu "łańcuszki". Przyczyną jest prawdopodobnie duża swoboda, z jaką młodzi ludzie podchodzą do nowych technologii.

Raport sporządzono na podstawie telefonicznej ankiety, w której wzięło udział 2447 użytkowników Internetu, z czego 1003 osoby korzystały z poczty elektronicznej w pracy. Badania przeprowadzono pomiędzy 9 kwietnia a 17 maja. Możliwy margines błędu ocenia się na 3%.
Źródła
www.4d.pl
Komentarze
Brak komentarzy

Drogi użytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

 Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerów w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.