Wiadomości:
No to jest ich 200!
utworzono: 22-08-2007
Autor: Dziennik Internautów - mm
Microsoft jeszcze nie rozpoczął dobrze dystrybucji SP2, a już w całej sieci huczy od komentarzy wytykających wady produktu. Pisaliśmy już feralnym firewall'u, potem o liście pierwszych 50 aplikacji, które nie za dobrze żyją z Service Pack 2. W ciągu zaledwie dwóch dni dołączyło do tej listy kolejnych 150 programów!

Jak podaje BBC, "lekki", bo 80MB zaledwie upgrade dla WinXP można było ściągnąć na życzenie od 16.08. Dziś zacząć ma się opóźniana od dawna dystrybucja pełnej wersji (272MB) SP2 w ramach automatycznych uaktualnień systemu... Cóż czekaliśmy całkiem sporo na SP2, zatem kolejne parę dni/godzin nic nam nie zrobi.

Ale może za to sporo zrobić jeśli idzie o kompatybilność naszego oprogramowania z tym, co gigant z Redmond serwuje jako lek na wszystkie bolączki swojego systemu. Warto zauważyć, że do aplikacji niechętnie współpracujących z SP2 zaliczają się nawet produkty Microsoftu... Kompatybilne - niekompatybilne, Microsoft przynajmniej postarał się o ich listę, a właściwie dwie listy. Jedna to ta, na której są programy całkowicie nie działające, druga zawiera tylko te, które "dziwnie się zachowują." A obie stale powiększają się o nowe pozycje.

Na liście znalazły się, co może zniechęcić wielu użytkowników, takie tytuły jak: Unreal Tournament, McAfee VirusScan 7, Adobe PageMaker 7, Zone Alarm i wiele wiele innych. Problemy z SP2 ma nawet eBay. Użytkownicy 'eBay Toolbar' po zainstalowaniu SP2 są zupełnie odcięci od swojego ulubionego serwisu aukcyjnego.Firma już wystosowała zawiadomienie do Microsoftu - ponoć informatycy z Redmond ciężko pracują nad usunięciem problemu.

Tym bardziej cieszy więc fakt i daje pewną nadzieję, że IBM na przykład przygotuje własną bezpieczną wersję SP2 dla swoich klientów... Oby więcej takich!
Źródła
di.com.pl
Komentarze
Brak komentarzy

Drogi uĹźytkowniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz cofnąć w każdej chwili.

 Tak, zgadzam się na nadanie mi "cookie" i korzystanie z danych przez Administratora Serwisu i jego partnerĂłw w celu dopasowania treści do moich potrzeb. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

 Tak, zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Serwisu i jego partnerĂłw w celu personalizowania wyświetlanych mi reklam i dostosowania do mnie prezentowanych treści marketingowych. Przeczytałem(am) Politykę prywatności. Rozumiem ją i akceptuję.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać poprzez opcję: "Twoje zgody", dostępnej w prawym, dolnym rogu strony lub poprzez usunięcie "cookies" w swojej przeglądarce dla powyżej strony, z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.