wingik

<1>

2010-05-17 21:52:26
Moim skromnym zdaniem nie było by problemu gdyby takie protokoły jako wzór znalazły się w rozporządzeniu, a tak mamy samowolę. Czy tak trudno jest opracować jeden wzór według którego wszyscy by mogli pracować?

2010-04-02 17:11:03
Moim zdaniem WINGiK przesadził twierdząc, że protokół zw wznowienia znaków granicznych (wyznaczenia punktów granicznych) ma mieć coś wspólnego z protokołem określonym w art.67-72 kpa. Przecież czynności te nie są wykonywane ani przez organ administracji, ani też w postępowaniu administracyjnym. W szczególności nic nie stoi na przeszkodzie, aby protokół taki sporządzić np. w języku angielskim czy niemieckim...

2010-03-30 08:38:34
Mnie się wydaje, że tu nie ma sprzeczności. Jest dozwolone łączenie asortymentów w jednym zgłoszeniu. A ponadto moim zdaniem trudno tu nawet mówić o oddzielnych asortymentach. Utrwalenie nowych punktów granicznych przy podziale to raczej konsekwencja czynności z przed decyzji, jeśli od samego początku jest wola właściciela w odniesieniu do stabilizacji trwałej. A ponadto wcale się nie dziwię śląskiemu WINGiK'owi, bo utrwalenie zarówno starych punktów granicznych (w przypadku ich braku na gruncie) jak i nowych w czasie jednego zlecenia, wynika z najlepszych katastralnych tradycji. I z tego co wiem, większość geodetów z katastru pruskiego stabilizuje trwale zarówno brakujące znaki jak i nowe bez żadnego wniosku strony. Bo po prostu dobry katastralnik uważa, że tak bedzie lepiej dla strony :)

2010-03-30 07:50:32
Z jednym tylko nie bardzo bym się zgodził, a to z tym, że wyznaczenie i utrwalenie nowych punktów granicznych-podziałowych na podstawie wniosku np. właściciela w związku z ostateczną decyzją podziałową, można wykonywać jako kontynuację zgłoszenia pracy podziałowej. Wg mnie winno to być nowe zgłoszenie przacy.